Facebook

postheadericon LUBLIN: Jesienny start ewangelizacyjny na al. Warszawskiej

Kurs „Uczniowie z Emaus”Od września 2010 r., po wakacyjnej przerwie, wznowiliśmy odprawianie Mszy świętych z modlitwą o uzdrowienie. W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 w naszym kościele gromadzą się liczni wierni nie tylko z naszej parafii oraz kapłani z Lublina. W pierwszą środę października modlił się z nami diecezjalny koordynator Ruchu „Odnowa w Duchu Świętym” oraz ośmiu innych kapłanów z archidiecezji lubelskiej.

12 września, zespół ewangelizacyjny z naszej parafii gościł w bazylice św. Anny w Lubartowie. Młodzi muzycy z ks. Krzysztofem Kralką prowadzili „Wieczór chwały” i animowali modlitwę licznie uczestniczących w niej mieszkańców Lubartowa. Relacje z koncertu przekazała telewizja regionalna.

W dniach od 17 -19 września, w Dąbrowicy, środowisko „Szkoły Nowej Ewangelizacji” działające przy naszej parafii prowadziło kolejny „Kurs Filipa”. Uczestniczyło w nim 60 licealistów i studentów głównie z naszej parafii.

24-26 września odbył się kurs „Uczniowie z Emaus”, którego celem było rozpalenie miłości do Słowa Bożego. 60 uczestników doświadczyło w tym czasie niezwykłego spotkania z Jezusem – Słowem Życia.

Biblijny „Kurs Filipa”9 października w naszej parafii miały miejsce warsztaty dla księży i animatorów odpowiedzialnych za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. W warsztatach uczestniczyło kilkadziesiąt osób z Lublina, Kraśnika i Lubartowa. Uczestnicy zapoznali się z programem formacji stworzonym przez grupę ewangelizacyjną z naszej parafii oraz zapoznali się z naszymi doświadczeniami prowadzenia duszpasterstwa młodzieży.

Tego samego dnia o godz. 19.30 w naszym kościele odbył się koncert zespołu NewLife’M.

We środę 20 października, rozpoczął się kolejny cykl konferencji w ramach Mszy świętych o godz. 20.00. Jesienne konferencje będą dotyczyły przeżywania sakramentu pokuty i pojednania. To już trzeci cykl konferencji w których licznie uczestniczy młodzież i studenci. Poprzednie dotyczyły walki duchowej oraz siedmiu grzechów głównych. Konferencje wielkopostne o grzechach głównych zostały nagrane i wydane na płycie CD. Obecny cykl transmituje na żywo Katolickie Radio „Odnowa”.

Ks. Krzysztof Kralka SAC

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nową szatą graficzną strony internetowej duszpasterstwa młodzieży i studentów naszej parafii www.razemzajezusem.pl.

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama